Naturalne wsparcie laktacji II – Bocianek

Naturalnie, że Bocianek!

Podstawą utrzymania laktacji na oczekiwanym poziomie jest odpowiednio częste i efektywne opróżnianie piersi. Ilość bodźca w postaci prób pobrania pokarmu z piersi, zsumowana z ilością pokarmu rzeczywiście pobranego, przekłada się na poziom laktacji w dniu następnym. Dzięki takiemu mechanizmowi organizm matki reaguje na potrzeby dziecka. Niestety coraz częściej zdarza się, że noworodki mają trudności z samodzielnym pobieraniem pokarmu z piersi. Nawet długie sesje karmienia nie przekładają się na stabilizację laktacji, a wręcz skutkują obniżaniem jej poziomu. Dlatego tak ważna jest odpowiednio wczesna, profesjonalna diagnoza kompetencji dziecka. Tylko na jej podstawie można rozwiązywać problemy laktacyjne, tylko na jej podstawie można projektować odpowiednie wsparcie.

Mieszanki Bocianek wspomagające karmienie naturalne są przygotowane dla matek, objętych opieką laktacyjną, które są świadome zarówno kompetencji dziecka, jak i trybu postępowania jeśli chodzi o technikę przystawiania do piersi, czy ilość karmień.  Najlepiej, gdy picie naparów staje się elementem pewnego rytuału, gdy zostaje dodane w cykl, którego celem jest optymalnie rozwijające się dziecko, żywione wyłącznie pokarmem matki. Dostarczenie odpowiedniej ilości płynów, działanie mlekopędne, uspokojenie, poprawa przemiany materii oraz dostarczenie odpowiednich mikroelementów to założenia leżące
u podstawy przygotowania składów mieszanek Bocianka. W oparciu o wiedzę tradycyjną, pod nadzorem farmaceutów i z uwzględnieniem najnowszych zaleceń organizacji naukowych powstały receptury, których celem jest  wsparcie matek karmiących naturalnie. Zarówno tych, które karmią bezpośrednio piersią, jak i tych, które odciągają pokarm dla swojego dziecka.

Różne postaci zostały przygotowane, ponieważ mamy zgłaszały różne potrzeby.

Kawka Bocianek dedykowana jest matkom, które preferują najczystszą i najbardziej tradycyjną postać naturalnych mieszanek, których wcześniejszym, uspakajającym rytuałem było zaparzanie kawy. Stąd też nazwa produktu. Choć obecnie, napar powstały z zaparzenia małej łyżeczki mieszanki ma kolor zielonej kawy a nie tej palonej ciemnobrązowej, to proces jego przygotowania bardzo przypomina zaparzanie tradycyjnej kawy. Głównym składnikiem Kawki jest prażona marchew, której mlekopędne działanie wspomaga owoc anyżu, nasiona rzeżuchy czy słód jęczmienny. Poprawę przemiany materii zapewniają prażone nasiona lnu, a liście brzozy brodawkowatej i owoce czarnej porzeczki dostarczają witamin i mikroelementów. Przyjazny, łagodny smak zapewnia płaska łyżeczka mieszanki, zaparzona w około 250 ml wrzątku. Byłoby idealnie, gdyby proces parzenia Kawki Bocianek stał się „chwilą dla mamy”, chwilą na głębszy oddech i kilkunastominutowe zatrzymanie – wtedy napar działa najlepiej.

Herbatka Bocianek to bardzo bogata mieszanka naturalna. Dostarczana w tradycyjnych woreczkach ekspresowych do parzenia z zawieszką. Żeby nie dochodziło do utraty walorów smakowych i aromatycznych każda porcja jest dodatkowo pakowana w biodegradowalną folię. Dzięki temu można z łatwością i w higieniczny sposób, kilka porcji Herbatki Bocianek zabrać ze sobą. Każdy ze składników, począwszy od nasion kozieradki, na płatkach róży skończywszy, ma swoje uzasadnienie.  Proporcje dobierane pod okiem farmaceutów, zapewniają bezpieczeństwo spożywania w rekomendowanych ilościach, czyli 2-3 napary dziennie. Oczekiwane działanie to poprawa mlekopędności, przemiany materii czy uspokojenie, dodatkowo z dostarczeniem witamin i mikroelementów. Podobnie jak w przypadku poprzedniego produktu, dobrze jest zaprosić Herbatkę Bocianek do codziennego rytuału, włączając w niego chwilę relaksu
i głębszego oddechu. Herbatki nasze, ze względu na łagodne działanie i wyjątkowe walory smakowe bardzo często są spożywane jeszcze po zakończeniu okresu karmienia naturalnego.

Pastylki Bocianek powstały na specjalne życzenie wielu matek, które odnalazły trudność
w zaparzaniu naparu w niektórych sytuacjach. Na przykład w czasie pobytu w szpitalu lub
w późniejszym okresie, tuż przed wyjściem do pracy. Niestety, żeby ekstrakty ziół połączyć w postać pastylki, trzeba użyć substancji niezbędnych do procesu tabletkowania, ale tak dzieje się w każdym przypadku kiedy przygotowujemy jakiekolwiek tabletki. W zamian za to mamy do czynienia z ekstraktami z ziół, czyli z ich skoncentrowaną mocą. Wyraźną tendencją jaką widzimy jest pierwsze zamówienie składane w naszym sklepie internetowym www.bocianek.com.pl, na Herbatkę, Kawkę i Pastylki, a kolejne już tylko na Kawkę i Herbatkę (przez tą samą matkę). Co oznacza, że pastylki wykorzystywane są jako zabezpieczenie i jedna ich porcja (45 szt.) wystarcza na cały okres laktacji

Wszystkie trzy postaci są zarejestrowane w GIS jako suplementy diety.

Rozumiejąc kompleksowość potrzeb i różnorodność zdarzeń, życząc dzieciństwa mlekiem matki płynącego dla każdego dziecka, zapraszamy do tworzenia bociankowych przyzwyczajeń, bogatych w smak i radość. Jednocześnie przypominamy, o tym jak ważna jest odpowiednio wczesna, przeprowadzana przez profesjonalistów diagnoza wszelkich problemów laktacyjnych.