Jaką pomoc możesz uzyskać w poradni?
„Wsparcie przedporodowe:
– Co musisz zabrać ze sobą do szpitala, w czasie epidemii COVID-19?
– Czy możesz w obecnej sytuacji bezpiecznie karmić dziecko piersią?
– Jak możesz przygotować się do porodu?
– Co powinnaś wiedzieć o karmieniu naturalnym przed porodem?
Wsparcie poporodowe:
– Czy twoje dziecko się najada?
– Czy twoje dziecko odpowiednio przyrasta na wadze?
– Czy można pobudzić laktację?
– Jak i kiedy odciągać pokarm?
– Jak bezpiecznie dezynfekować akcesoria do karmienia i odciągania pokarmu w czasie epidemii COVID-19?
– Czy dziecko jest odpowiednio przystawione do piersi?
– Ból piersi, zastój pokarmu lub zapalanie.
Nasi eksperci to lekarze i położne, które są Certyfikowanymi Doradcami Laktacyjnymi.
Każdy kolejny dzień z maleństwem przynosi wiele pytań, więc kontakt online z położną lub lekarzem i ich porady będą dla Was bardzo pomocne.
Nie jest to rozwiązanie idealne, porada on-line ma liczne ograniczenia – nie można choćby zbadać pacjenta – jednak uznaliśmy, że zostawienie Was w tej sytuacji bez pomocy jest jeszcze gorszym rozwiązaniem. Zapraszamy więc do zapisywania się na porady on-line.
OPINIE MAM
„Poradnia to super rozwiązanie dla takich mam jak ja. Wizyty patronażowe są odwołane a ja pilnie potrzebowałam pomocy położnej.” Ola, mama Ali
„Na początku bałam się wizyty online ale Pani Ania rozwiała wszelkie moje wątpliwości w trakcie konsultacji. Problemy z przystawieniem synka do piersi minęły już po pierwszej wizycie. Pani Aniu, dziękuję za cierpliwość.” Marta, mama Kubusia
„Jestem bardzo zadowolona z zakupu usługi. Dzięki niej udało mi się karmić piersią bez problemu, moja laktacja przebiega prawidłowo a maleństwo jest najedzone i szczęśliwe. Dzięki waszej usłudze, miałam umożliwiony dostęp do konsultantki, której pewnie w życiu bym nie spotkała ze względu na miejsce zamieszkania. Pani Ania uratowała moją laktację i bardzo mnie uspokoiła wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebowałam. Nie wiem jak wyglądałby pierwszy miesiąc mojego macierzyństwa, gdyby nie ona. Jestem wam bardzo wdzięczna, za uruchomienie tej usługi, w szczególności w tak trudnych dla nas czasach.” Patrycja
co powinnaś wiedzieć zanim zapiszesz się na wizytę
- Porada online trwa 60 min i kosztuje 120 zł.
- Do konsultacji potrzebujesz laptopa lub komputera z podłączoną kamerką internetową i mikrofonem.
- Wybierz „Dowolna konsultantka” wtedy zobaczysz listę wszystkich dostępnych terminów w wybranym dniu. Możesz też wybrać konkretną osobę z listy.
- W mailu z potwierdzeniem porady online otrzymasz link do wirtualnego gabinetu konsultantki. Wystarczy, że o wskazanej godzinie wizyty online klikniesz na przesłany link, wtedy zostaniesz przekierowana przez przeglądarkę internetową do odpowiedniego gabinetu wirtualnego.
Materiały do pobrania
Adela Białoboki-Chylińska
Położna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, prelegent, autorka monografii medycznych. Prowadzi indywidualną praktykę położnej. Pracuje we Wrocławiu i okolicach.
Anna Piotrowicz
Jestem położną na co dzień pracującą, na sali porodowej Szpitala w Wołominie. Posiadam tytuł magistra położnictwa oraz Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego. W ramach indywidualnej praktyki położnej, prowadzę zajęcia w szkole rodzenia, udzielam porad w środowisku w zakresie opieki nad matką i dzieckiem. Pomagam matkom karmiącym piersią, udzielając konsultacji laktacyjnych. Rozumiem potrzeby kobiet i staram się im pomóc.
Iwona Perlicka
Położna, fizjoterapeuta, Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Od 3 lat pracuję w SPSK nr 2 w Szczecinie w Izbie Przyjęć, a od półtora roku mam szczęście być doradcą laktacyjnym w oddziale położniczym. Wcześniej pracowałam 6 lat w Klinice Neonatologii, głównie z wcześniakami, także wiem jak istotne jest wsparcie każdej mamy, aby osiągnąć sukces w karmieniu piersią.
Elżbieta Piorunowicz
Jestem fizjoterapeutką i Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Od 12 lat pracuję na oddziale położniczym w Krakowie, gdzie również prowadzę zajęcia w szkole rodzenia. Wspieram zdrowy rozwój noworodka, głównie poprzez prawidłowe odżywianie, którego źródłem jest Szczęśliwie Karmiąca Mama!
Magda Bobczuk
Jestem magistrem położnictwa oraz Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Pracuję w warszawskim szpitalu gdzie sprawuję opiekę nad mamami oraz ich nowo narodzonymi dziećmi. Moją domeną jest wspieranie kobiet w karmieniu piersią. Od wielu lat konsultuję pacjentki z problemami laktacyjnymi. Z ogromną radością pomagam rodzicom przygotować się do rodzicielstwa oraz udzielam wsparcia w sytuacji występowania problemów związanych z okresem noworodkowym i niemowlęcym.
Marta Popowska
Od 20 lat pomagam zawodowo kobietom. Jestem doświadczoną położną na oddziale położniczo-ginekologicznym w Mońkach, doradcą laktacyjnym i terapeutką manualną. Prowadzę Szkołę Rodzenia i Poradnię Laktacyjną. Na co dzień współpracuję z lekarzami ginekologami i ortopedą, co pozwala mi łączyć elementy medycyny klasycznej i naturalnej, by najlepiej pomóc w indywidualnej sytuacji pacjentki.
Anna Plaskota-Gładosz
Jestem położną, Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, instruktorką w szkole rodzenia oraz v-ce prezesem Fundacji Medi3. Zajmuję się opieką okołoporodową – przygotowuję rodziców w szkole rodzenia, sprawuję opiekę po porodzie oraz wspieram kobiety w szczególnym okresie laktacji. Prowadzę poradnię laktacyjną w Mielcu oraz pomagam kobietom w pierwszych dniach laktacji po porodzie na oddziale położniczym w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia.
Agnieszka Gąsior-Guziak
Jako położna i Certyfikowany Doradca Laktacyjny wspieram rodziny w przygotowaniu do rodzicielstwa, w karmieniu naturalnym i opiece nad dzieckiem. Pracuję w Lublinie, na sali porodowej, prowadzę Poradnię Laktacyjną, piszę artykuły o tematyce okołoporodowej. Jestem wykładowcą w szkole rodzenia i na konferencjach dla profesjonalistów. Aby moja opieka była na najwyższym poziomie, stale aktualizuję swoją wiedzę na profesjonalnych kursach o tematyce karmienia naturalnego i okołoporodowej.
Beata Kalinowska
Jestem położną od 32 lat. Od kilku lat spotykam się również z mamami po porodzie w domu. Zawodowo jestem specjalistką w zakresie pielęgniarstwa położniczego i neonatologicznego oraz doradcą laktacyjnym. Jestem rodowitą szczecinianką, ale od kilku lat mieszkam i pracuję w okolicach Torunia.
Jolanta Stalińska
Jestem położną środowiskowo-rodzinną z prawie 40 letnim stażem pracy oraz Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym. Prowadzę indywidualną praktykę w Legnicy i okolicy, od 10 lat. Przygotowuję ciężarne do porodu i karmienia. Kompleksowo opiekuję się mamami oraz noworodkami po powrocie do domu.
Magdalena Nehring-Gugulska
Lekarka, dr n. med., pierwszy polski Międzynarodowy Certyfikowany Konsultant Laktacyjny (IBCLC), fascynatka laktacji, od ponad 20 lat praktykuje specjalistyczne poradnictwo laktacyjne, walczy o karmienie naturalne w Polsce, szkoli personel medyczny szefując Centrum Nauki o Laktacji.
Anita Siara
Jestem położną, pracuję w Rzeszowskim Szpitalu PRO-FAMILIA na oddziale neonatologicznym. Posiadam tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego. Praca jest moją pasją, którą staram się rozwijać każdego dnia. Wspieram kobiety w ciąży i mamy na terenie Rzeszowa i Jarosławia.
Dorota Bassara-Nowak
Położna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Wykładowca w Kolegium Medicum Uniwersytetu Rzeszowskiego, założycielka szkoły rodzenia i karmienia Lakta Vita w Rzeszowie. Babcia rocznego Julka!
Ewa Grzymała
Mieszkam i działam w Inowrocławiu. Prowadzę prywatną szkołę rodzenia oraz wspieram karmiące mamy na każdym etapie ich mlecznej przygody, utwierdzając w tym, że są najlepsze. A jeśli zdarzy się problem, jestem, aby pomóc – zwykle w domu u mamy i dziecka a teraz online.
Katarzyna Jasińska
Lekarz, w trakcie specjalizacji z neonatologii, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, Międzynarodowy Dyplomowany Doradca Laktacyjny. Doświadczenie zdobywała w najlepszych szpitalach na terenie Warszawy. Aktualnie lekarz w Oddziale Neonatologii Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM. Członek Sekcji Lekarskiej CNoL.
Marta Kliś
Doświadczenie jako położna zdobywałam pracując w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach oraz jako położna rodzinna w Poradniach POZ. Obecnie aktywnie działam w Tychach i okolicach jako położna Szkoły Rodzenia ”Bociek ” w Tychach, położna rodzinna POZ, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, położna poradni ginekologiczno-położniczej.
Patrycja Stelmaszuk
Lekarz, w trakcie specjalizacji z pediatrii, Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Doświadczenie w diagnostyce i leczeniu problemów związanych z karmieniem dzieci uzyskiwała w renomowanych placówkach w kraju. Ukończyła kurs Problemy w Laktacji w 2017 roku. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Sekcji Lekarskiej CNoL.
Jak się przygotować do porady LAKTACYJNEJ?
- Postaraj się, aby Twoje dziecko było chętne do nakarmienia podczas porady. TO WAŻNE!
- Ustaw laptop/telefon tak, abyś mogła karmić tam, gdzie to zwykle robisz.
- Poproś kogoś z domowników o pomoc, gdyby dziecko było niespokojne.
- Przygotuj dane z książeczki zdrowia dziecka m.in. datę porodu, masę urodzeniową, masę spadkową, wypisową, ostatnią. Wyniki ważnych badań, konsultacji Twoich lub dziecka.
- Przygotuj dane dotyczące karmienia z kilku ostatnich dni m.in. liczbę karmień na dobę, liczbę odciągnięć pokarmu, ilość odciąganego/podawanego mleka/mieszanki na porcję/na dobę.
- Przygotuj sprzęt, który używasz m.in. butelkę, smoczek, odciągacz, kapturek.
- Przygotuj wagę niemowlęcą, jeśli masz w domu.
- Miej karteczkę z pytaniami, które chcesz zadać doradcy.
Nasz adres:
ul. Lewinowska 8
Warszawa 03-684
Zadzwoń, napisz
tel. +48 601 777 773
email: kontakt@bocianek.com.pl
Godziny pracy
Pon – Pt: 8:00 – 16:00