Bocianek to nie tylko mlekopędne zioła

Bocianek to nie tylko mlekopędne zioła

Bocianek to nie tylko mlekopędne zioła


Spodziewając się uczestnictwa matek karmiących naturalnie na konferencjach laktacyjnych (oczywiście za zgodą organizatorów), kładziemy saszetki Herbatki Bocianek obok innych herbat ekspresowych w punktach gastronomicznych. Robimy tak, bo uważamy że degustacja jest ważnym elementem promocji, a my nie wstydzimy się naszych produktów. Zwykle nie musimy długo czekać na pierwsze osoby podchodzące do naszego stoiska z komentarzem: „pyszna”. CO ciekawe, większość z nich to nie matki obecnie karmiące swoje maleństwa. Sięgają po Bocianka po przeczytaniu składu (jest na każdej saszetce), czasem z czystej ciekawości. A skoro już herbatka im posmakowała, przychodzą, żeby nam o tym powiedzieć. Największe zdziwienie najczęściej budzi wśród nich informacja, że piją właśnie napar, który ma znacznie szersze działanie niż tylko mlekopędność. Ważnym komplementem dla nas i potwierdzeniem, że warto było się trudzić przygotowując odpowiedni skład mieszanek, jest sytuacja gdy uczestniczki konferencji proszą o dokładkę Bocianków. 

Szukając formuły najlepszej dla matek karmiących naturalnie, staraliśmy się zrozumieć, czego w okresie karmienia naturalnego potrzebują najbardziej? Tysiące rozmów z mamami i ekspertami laktacyjnymi potwierdziło, że ważne jest:


· dostarczenie do organizmu odpowiedniej liczby płynów
· uspokojenie
· poprawa przemiany materii
· wsparcie laktacji poprzez oddziaływanie mlekopędne
· zapewnienie dodatkowych mikro i makroelementów


„Odkąd zaczęłam pić Bocianka moje dziecko karmione piersią lepiej śpi.” „Staram się nie przenosić na dziecko emocji, dlatego uspakajam swój organizm przed karmieniem piersią robiąc kilka głębokich oddechów. Gdy emocji jest odrobinę więcej, piję dodatkowo filiżankę Kawki Bocianek.” „Przed zajściem w ciążę piłam dużo kawy. Martwiłam się, że będzie mi trudno bez niej wytrzymać tak długo, jak zaplanowałam karmienie naturalne. Z pomocą przyszła Kawka Bocianek, która choć nie smakuje jak kawa, to zapewnia mi chwilę relaksu, a dodatkowo wspomaga laktację.” „Karmienie naturalne skończyłam rok temu, ale Bocianek towarzyszy mi wciąż, bo go po prostu polubiłam”


Takie perełki otrzymujemy w korespondencji od naszych zadowolonych klientek i cieszą nas one ogromnie, podobnie jak reakcje uczestniczek konferencji czy spotkań bezpośrednich.

Warto pamiętać, że spożywanie najlepszych nawet mieszanek ziołowych nie rozwiąże problemów laktacyjnych, których podłoże leży w nieodpowiednim postępowaniu, kłopotach zdrowotnych mamy lub trudnościach ze ssaniem po stronie dziecka. Odpowiednie mieszanki ziołowe mają być tylko wsparciem procesu, którego podstawą jest odpowiednio częste i efektywne opróżnianie piersi mamy.

Zarówno Herbatkę, jak i Kawkę można pić w całym okresie laktacji, a jak widać z wyżej opisywanych doświadczeń, również i później.
Z przymrużeniem oka mówiąc, Bocianki łagodzą zakręty na „mlecznej drodze”, a obyczaje i jakość przemiany materii również po jej przebyciu. Wiedząc, jak wygląda dzień mamy karmiącej naturalnie, rozumiejąc że nie zawsze może spokojnie zaparzać zioła, wprowadziliśmy do sprzedaży Bocianki w postaci pastylek, których małe gabaryty ułatwiają przyjmowanie.

 
Wiele osób pyta nas, czy będziemy rozszerzać portfolio produktów z logiem Bocianka? Oczywiście i to niebawem. Nowe produkty z pewnością będą dedykowane tej samej grupie odbiorców. Łącząc w sobie innowacyjność z najważniejszą dla nas jakością powinny dobrze reprezentować naszą markę.